Print
Back
آغازهفته بین المللی آموزش هنر یونسکو در آسیا و اقیانوسیه با فعالیت های عکاسی

تهران 18 اردیبهشت 1392 (مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد) - در راستای دومین گرامیداشت هفته بین المللی آموزش هنر یونسکو که از تاریخ24 لغایت 31 می 2013 برابر با 3 لغایت 10 خرداد ماه جاری برگزار می گردد،  دفتر یونسکو در بانکوک بدینوسیله از شهروندان منطقه آسیا و اقیانوسیه دعوت می کند، عکاس های خود را که نمایانگر موضوع  "آزادسازی توان هنر" در ارتباط با انتشار گزارش یونسکو تحت عنوان "بررسی توان هنر- کاوش آموزش هنر در آسیا و اقیانوسیه" است را به آدرس پست الکترونیکی مندرج در این اطلاعیه ارسال دارند.

عکس ها باید هدفشان ثبت " توان هنر" باشد- در منزل، مدرسه،جامعه ومی توانند در غالب های مختلف هنری ارائه شوند:  مثل رقص، نمایش، تئاتر، موزیک و یا هنرهای بصری. از طریق این عکس ها مردم می توانند به یونسکو کمک کنند تا گوناگونی فرهنگ ها و بیان خلاقانه منطقه آسیا و اقیانوسیه را به نمایش درآورد.

عکس ها در سایت اینترنتی آموزش هنر دفتر یونسکو در بانکوک و از طریق رسانه های اجتماعی یونسکو در طول آخرین هفته می 2013 ( 3 - 10 خرداد) نمایش داده می شوند. برای دیدن عکس های خود حتما" در طول این مدت به این  سایت مراجعه نمایید.

مهلت پذیرش عکس ها تا تاریخ 31 می 2013 برابر با  10 خرداد 1392 است.

یونسکو آخرین هفته ماه می (3-10 خرداد) را هفته آموزش هنر اعلام کرده است تا اهمیت و مفید بودن آموزش هنر را در جهت گفتگو، انسجام اجتماعی و صلح برجسته کند.

به گفته آقای چوانگ- جو کیم، رئیس دفتر یونسکو در بانکوک آموزش هنر به جوانان مهارت هایی فراتر از آموزش رسمی می آموزد: حل مشکلات، برقراری ارتباط، توانایی یادگیری مهارت های جدید، خلاقیت، انعطاف پذیری و تطبیق آسان با تغییرات. وی افزود آینده در دست کسانی خواهد بود که "مجهز به آموزش و خلاقیت هستند ".

برای اطلاعات بیشتر و ارسال عکس ها لطفا به سایت زیر مراجعه نمایید:

http://www.unescobbk.org/culture/creativity/arts-ed/activities/2013photoactivity

برای تماس با بخش رسانه لطفا با خانم  Rojana Manowalailao از طریق پست الکترونیکی [email protected] و یا تلفن 0577 391 2 66 + داخلی 347، تماس بگیرید.

 

***